استقلال مالی همسر خود را زیر سوال نبرید.

ه استقلال مالی همسرتان احترام بگذارید.

به استقلال مالی همسر تان احترام بگذارید

استقلال مالی شاید بزرگترین دلیلی باشد که انسان ها حاضرند به خاطر آن دوران کودکی خود را رها کند و بزرگ شوند. شاید بسیار شنیده باشید که کودکی در آرزوها خود بیان می کند وقتی بزرگ بشم فلان کار را می کنم . این فلان کار بیشتر به مسائل مالی یا یافتن قدرت مرتبط است.

همسران خود را پول تو جیبی بگیر نکنید.

اما بحث ما آرزوی کودکان نیست بلکه بیشتر به پدران کودکان و گه گاهی به مادران کودکان مربوط است.
متاسفانه با افزایش هزینه های زندگی و نیاز روزافزون خانواده ها به منابع مالی برایتوسعه زندگی خود،مشکلی به نام عدم استقلال مالی همسر ایجاد شده است.
در زمانهای نه چندان دور این مشکل بیشتر برای زنان خصوصا زنان خانه دار وجود داشت زیرا به لحاظ مالی وابسته به شوهران خود بودند.اما امروزه به مردان هم تسری پیدا کرده است و شاهد پدیده ای عدم استقلال مردان حتی شاغلین آنها هستیم. در بعضی از خانواده ها مرسوم است که امور مالی و مدیریت آن با خانمهاست که البته بسیار هم با ارزش است، اما اینکه حتی شوهرانشان هم به نوعی پول تو جیبی بگیر بشوند و بابت همان مقدار هم جواب پس بدهند پدیده ای است که احتمالا خانواده را با مشکل روبه رو خواهد کرد.اما این مشکلات چه خواهد بود

  • همسر شما که استقلال مالی ش را زیر سوال برده اید و برای هر ریال باید جواب پس دهد در بزرگسالی احساس کودکی کرده و پس از مدتی سعی می کند بزرگ شود و احتمالا این بزرگ شدن دور از چشم شما خواهد بود،عواقب این بزرگسالی مجدد معمولا ناگوار است.
  • همسر شما دیگر میلی به کار کردن و کسب درآمد بیشتر نخواهد داشت زیرا درآمد بیشتر برای او تغییری نخواهد داشت و بنابراین به اصطلاح به درد سرش نمی ارزد و دود این کم کاری حتما به چشم شما هم خواهد رفت.
  • همسر بدون استقلال مالی شما سعی در جمع آوری پول به صورت مخفیانه می کند ، به گونه ای که شما خبر نداشته باشید .این سرآغاز دروغ در خانه شماست که متاسفانه شما آغلزگر آن بوده اید.
  • همسر شما کم کم به این همه میل شما برای کنترل مالی خود شک خواهد کرد و در نهایت خواهد پرسید چرا؟ در صورت عدم پاسخ مناسب شما جوابها را خود خواهد ساخت که مطمئنا با جوابها شما فرق دارد و ممکن است به دوری شما از هم بیانجامد.
  • در نهایت روزی صبر او تمام خواهد شد و به خاطر چرک دست بهترین چیزهایش را قربانی خواهد کرد،مطمون باشید اولین قربانی شما هستید!

رهکارها

به همسر خود استقلال مالی بدهید.

خصوصا اگر خانم هستید هرگز و هرگز تکرار می کنم هرگز سعی نکنید یک پول تو جیبی بگیر از او بسازید.دود کوچک کردن یک مرد زودتر از خود او به چشم شما خواهد رفت.

هرگز کارتهای اعتباری و منابع مالی را از او نگیرید.

اگر لازم است پولها در دسترس شما باشد بهتر است یک انتقال بانکی انجام دهید و کارتها در اختیار خود او باشد.هرگز از همسرتان یک برده مالی نسازید.

از نحوه خرجکرد اور ا مطلع کنید.

اگر امور مالی خانه را به شما سپرده است ،که نشانه اعتماد بسیار او به شماست و این وظیفه بسیار سنگینی بر عهده شما می گذارد،از نحوه خرجکرد او را مطلع کنید، حتی اگر او میلی نشان نداد شما بر آن اصرار کنید.این کار شما را و البته او را از شک بی مورد نجات می دهد.

پس انداز و سرمایه گذاری کنید.

با هر سطح درآمد به پس انداز و سرمایه گذاری کردن بسیاراهمیت دهید(می دونم الان می گید با این پول چطور پس انداز کنم) و حتما اور ار از مقدار و نوع پس انداز و سرمایه گذاری مطلع کنید و البته دقت کنید تا مطمون شود به این سرمایه گذاری دسترسی دارد و برای او هم ملموس است. دقت کنید سرمایه گذاری بدون اطلاع و غیر قابل دسترس با ولخرجی هم معناست.

نقش مامان رو بازی نکنید.

اگر برای مخارج شخصی همسرتان مانند پول رفت و آمد و خوراک روزانه پولی به همسر خود می دهید پیگیر چگونگی خرجکرد آن نباشید.اشتباه بزرگ همسران را انجام ندهید شما همسر ،همسرتان هستید نه مادر او.توجه کنید که اگر نیاز به مادر داشت ،مامانش بهترین مامان دنیاست.

خانواده ایرانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گستره خدمات بهزیستی در كشور

ی آگوست 25 , 2019
رادیو سلامت فایل صوتی قابل دانلود گستره خدمات بهزیستی در کشور ارتباط تلفنی با دکتر نفریه(معاون توانبخشی سازمان بهزیستی) و دکتر فرید(معاون اجتماعی سازمان بهزیستی) زمان ۴۵ دقیقه کاری از برنامه نیم نگاه- گروه سلامت اجتماعی دانلود فایل صوتی شماره یکدانلود فایل صوتی شماره دومنبع: رادیو سلامت پست های مرتبط: […]
فایل صوتی قابل دانلود