۲۰ مکان زیبا که حتما باید قبل از مرگ دید.

انسانها یکی از بزرگترین آفرینش های خدا هستند. آنها از زمان خلقت تاکنون نزدیک به طبیعت زندگی کرده اند. آنها عشق خاصی به طبیعت دارند و همواره در پی کشف طبیعت بوده اند. در این تلاش ، آنها مکانهای شگفت انگیز بسیاری را در سراسر جهان کشف کرده اند. در دنیا مکانهای دیدنی زیادی وجود دارد. برخی از این مکان ها معجزه خدا در روی زمین و برخی دیگر ساخته های دست ساز هستند. این آرزوی هر فردی است که این مکانها را در زندگی خود ببیند. در زیر مکانهایی وجود دارد که تقریباً هر شخصی می خواهد در زندگی خود ببیند.

۱. سانتورینی ، یونان

این یکی از شگفت انگیزترین مکان های جهان در یونان است. در واقع جزیره ای از سیکلاد است. گفته می شود که در قرن شانزدهم ویران شده است و از آن زمان در حال بازسازی است و زیبایی های آن با هر روز در حال افزایش است. ایده آل ترین دوره سال برای رفتن به این معجزه از آوریل تا سپتامبر است. در این شهر جزایر زیادی وجود دارد و آفتاب گرفتن در اطراف هر یک از اینها تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود. استخر طبیعی وجود دارد که گردشگران را از جهان به خود جلب می کند.

سانتورینی ، یونان
سانتورینی ، یونان

۲. پل معلق کاپیلانو

یکی دیگر از مکانهای بسیار شگفت انگیز برای بازدید در جهان ، پل معلیق کاپیلانو است. این پل در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا ، استان کانادا واقع شده است. زیبایی آن باعث جادوگری بازدید کنندگان از سراسر جهان می شود. تقریباً ۱۴۰ متر طول و حدود ۷۰ متر از رودخانه فاصله دارد. بازدید کنندگان از پارک پل تعلیق کاپیلانو که بسیار زیبا و شگفت انگیز است بازدید می کند.

پل معلق  کاپیلانو
پل معلق کاپیلانو

۳. روم

یکی دیگر از مکانهای زیبا برای بازدید در جهان ، شهر باستانی روم در ایتالیا است. آن را مرکز تمدن غربی نیز می نامند. این شهر در سال ۷۵۳ قبل از میلاد کشف شد. Colosseum که نمادین ترین یادبود جهان است نیز در رم است. کسی نیست که بخواهد بدون دیدن این بنای تاریخی از رم برگردد. علاوه بر این ، Pantheon و Piazza Navona همچنین ارزش بازدید از مکان هایی در رم را دارند.

رم ایتالیا

۴. تاج محل

یکی دیگر از مکانهای بسیار جذاب و زیبا در جهان ، تاج محل در شهر آگرا در هند است. به آن بنای یادبود عشق نیز گفته می شود. در سال ۱۹۳۲ توسط شاه امپراتور مغول ، عاشق همسر همسر ممتاز محل ساخته شده است. در ساحل جنوبی رودخانه یامونا واقع شده است. رنگ سفید عاج آن از فاصله دور گردشگران را به خود جلب می کند. این یکی از معجزات هنر ساختمان Mughalia است.

تاج محل
تاج محل

۵- دریاچه سیف المالوک

یکی از زیباترین و با ارزش ترین دریاچه ها ، دریاچه سیف المالوک در مناطق شمالی پاکستان است. در شمال دره کاشان در نزدیکی شهر ناران واقع شده است. در ارتفاع ۱۰.۵۷۸ فوت از سطح دریا قرار دارد و آب آن در رودخانه کنهر تخلیه می شود. این دریاچه است که در نزدیکی Malika Parbat ، بالاترین قله دره واقع شده است.

دریاچه سیف مالوک

۶. سیدنی

یکی دیگر از مکانهای بسیار جذاب که هر مرد دوست دارد قبل از مرگ از آن دیدن کند ، شهر سیدنی است. این شهر پرجمعیت ترین ولز نیو ساوت استرالیا است. پل بندرگاه آن مشهورترین مکان گردشگر جهان است. همه ساله جشن های سال نو در این پل برگزار می شود که میلیون ها نفر از مردم جهان برای استقبال از سال جدید جمع می شوند.

سیدنی استرالیا

۷. بارسلونا

یکی دیگر از مکان های زیبایی که هر ساله مورد بازدید بسیاری از مردم قرار می گیرد ، شهر بارسلونا است. این شهر ترکیبی مناسب از تمدن امروزی و همچنین روم باستان است. همچنین به دلیل بازی های المپیک که در آن برگزار می شود مشهور است. این بسیار شبیه یک دهکده بزرگ است که خیابان هایی برای عابران پیاده دارد. دیدن مکان مناسب و لذت بردن از پیاده روی است.

بارسلونا اسپانیا

۸. استانبول

یکی دیگر از مکان های زیبا و جذاب برای بازدید در طول زندگی ، شهر ترکیه استانبول است. این شهر به آسیا و اروپا می پیوندد. این ترکیب بسیار خوبی از تمدنهای آسیایی و اروپایی است. همچنین شهری قدیمی با نام قدیمی قسطنطنیه است. این مرکز فرهنگی ، اقتصادی ، تاریخی ترکیه است. همچنین به دلیل مساجد خود در سراسر جهان مشهور است.

استانبول ترکیه
استانبول ترکیه

۹. آبشار ویکتوریا

به دلیل ارتفاع و عرض آن یکی از زیباترین آبشارهای جهان است. در آفریقای جنوبی در نزدیکی مرز زامبیا و زیمبابوه واقع شده است. همچنین به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جهان به حساب می آید.

آبشار ویکتوریا

۱۰. دیوار بزرگ چین

یکی دیگر از میان هفت عجایب جهان و مکان زیبا برای دیدن دیوار بزرگ چین است. این ماده از مواد مختلف ساخته شده است و هدف آن محافظت از چین در برابر هجوم اروپا بود. طول آن حدود ۲۱۱۹۶ متر است و هنگام سفر در امتداد آن ، ارزش دیدن مناظر بسیار زیادی دارد.

۱۱. قطب جنوب

همچنین هفتمین قاره جهان است که جمعیتی ندارد و تنها برف دارد. این منطقه دورترین مکان در جهان است و کمترین دما آن با درجه -۱۲۹ درجه ثبت شده است. عدم وجود جمعیت ، آن را به مکان تنهایی تبدیل می کند.

کوه یخ انتارتیکا
کوه یخ انتارتیکا

۱۲. باغ نیشینومارو

یکی دیگر از مکانهای دیدنی ارزشمند در این سیاره ، باغ نیشینوومارو در ژاپن است. در شهر اوزاکا قرار دارد و محبوب ترین مکان جهان برای دیدن شکوفه گیلاس است. بیش از ۶۰۰ درخت آلبالو و ۹۵ نوع گل زردآلو در این باغ وجود دارد.

باغ نیشینومارو

۱۳. ساحل سرخ

یکی دیگر از مکانهای دیدنی در دنیا ، Red Beach در چین است. زیبایی آن در گیاهان قرمز Suaeda Salsa نهفته است. قرمزی آن ذهن و قلب بازدید کنندگان را به خود جلب می کند و از زیبایی آن حیرت می کنند.

ساحل سرخ

۱۴. دریاچه هیلر (دریاچه صورتی)

یکی دیگر از مکان های بسیار زیبا و نفس گیر دریاچه هیلر است که در استرالیا غربی نیز به آن دریاچه پینک گفته می شود. همچنین از نوع آن بسیار منحصر به فرد است. به گفته دانشمندان ، رنگ صورتی آن به دلیل جلبک های موجود در دریاچه است. همچنین دریاچه نمکی است.

۱۵. بورا بورا

یکی دیگر از مکان های بسیار جذاب برای بازدید در زمان زندگی ، چهار فصل تفریحی در بورا بورا است. بورا بورا جزیره پلی‌نزی فرانسه است. اخیراً عنوان بهترین جزیره جهان اعطا شده است. این مکان مناسب برای زندگی در طول تعطیلات است. به نظر می رسد کلبه های کوچک در جزیره زیبا شناور هستند.

بورا بورا

۱۶. ساحل شیشه ای

یکی دیگر از مکانهای بسیار جذاب و جذاب در جهان که باید یک بار در طول زندگی مشاهده شود ، گلس بیچ در کالیفرنیا ، ایالت ایالات متحده آمریکا تعداد زیادی از قطعات شیشه ای است که پس از سالها پرتاب زباله به دریا جمع شده اند. همه شیشه ها مجاز به خارج کردن نیستند و قانونی وجود دارد که هیچ یک از وسایل و حتی شیشه ها را از جای آن جدا نکنید.

ساحل شیشه ای

۱۷. غار کرم براق

همچنین در جهان بسیار زیبا و ارزش بازدید دارد. همانطور که از نام این شهر پیداست ، به دلیل کرمهای درخشش مشهور است و تنها در جهان واقع در نیوزیلند یکی از انواع آن است. یک مرکز بازدید کننده در غار وجود دارد تا زیبایی آن را ببیند.

غار کرم براق

۱۸. پاموکاله

یکی دیگر از زیبایی های جهان پاموکاله است که در ترکیه قرار دارد. این شهر به دلیل داشتن چشمه آب گرم در بالای صخره ها مشهور است. یونسکو آن را در سال ۱۹۸۸ به عنوان میراث جهانی نامگذاری کرد. زیبایی های آن نیز طلسم بینندگان را به نمایش می گذارد. همچنین به دلیل میراث قدیمی خود که از رم به اشتراک می گذارد مشهور است.

پاموکاله

۱۹. ولز خلیج

این مکان همچنین ارزش دیدن مکان های جهان را دارد و در ویتنام واقع شده است. رنگ آب آن زمرد است و سنگهای بزرگی در مکانهای مختلف ایستاده اند که زیبایی آن را نشان می دهند. همچنین قایق های زیادی برای بردن بازدید کنندگان به مکانهای دور وجود دارد. این منطقه همچنین برای کوهپیمایی مشهور است.

خلیج ولز

۲۰. اقامتگاه وستین ماوی

یکی دیگر از مکانهای بسیار زیبا برای بازدید در زمان زندگی ، اقامتگاه وستین ماوی Resort Westin Maui در ایالت هاوایی آمریکا است. مکانی بسیار جذاب برای گذراندن تعطیلات است. تمام اتاق های این تفرجگاه دارای مناظر بسیار دلربایی هستند که بازدیدکنندگان را بسیار تحت تأثیر قرار می دهند.

اقامتگاه وستین ماوی

منبع

به اشتراک بگذارید:

خانواده ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

كتاب خانواده : چهار اثر از فلورانس اسكاول شين

ی آبان ۵ , ۱۳۹۸
کتاب این هفته : « چهار اثر از فلورانس اسکاول شین » نوشته : خانم فلورانس اسکاول شین ترجمه : خانم لیلا رحمتی کتاب “چهار اثر از فلورانس اسکاول شین” یکی از کتاب هایی است که در ایران خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است و از ویژگی های […]
چهار اثر از فلورانس اسكاول شين